Да знаете за лозаризма

Да знаете за лозаризма

Да знаете за лозаризма

Blog Article



Целта на курса по Овощарство на тропика и субтропика е да се дадат на студентите познания, относно отглеждането на листопадни и нелистопадни овощни видове съобразно климатичните и почвени условия на тропични и субтропични райони.

Целта на курса основи на овощарството е да се дадат на студентите основни познания относно морфологичните и биологични особености на отглежданите у нас овощни растения, особеностите в плододаването им, специфичните им изисквания към екологичните условия, за размножаването им ... Технологии в овощарството

Онлайн медийна платформа, посветена на селското стопанство и хранителната индустрия в България

По дисциплината „Основи на лозарството“, студентите  получават познания за състоянието и тенденциите в развитието на лозарството в България, Европа и света, разпространението и значението на лозовото растение.

Важно е да се направи преди началото на сокодвижението. Резитба се извършва и в началото на пролетта, най-често в началото на месец март, за да се оформи лозата преди нейното разлистване. Добре е през целия период на растеж и плододаване лозата да се оформя периодично.

Друг пример е цъфтежната форма на сивото гниене, която налага да лозарство се проведе третиране по време на цъфтежа.

В отговор на наши читателки, които желаят и в селските си къщи да отгледат лоза, ще отговорим:

Развојот на лозарството кај нас може да се подели на два периода: период пред појава на филоксерата и период по филоксерата. Во првиот период лозите се одгледувале на сопствен корен, со нискостеблени системи и без конструкција. Во овој период најзастапени биле сортите: станушина, беглерка, охридско бело, охридско црно, лисичина, пловдина и др.

Промените в климата оказват най-значимо влияние върху фенологията на лозовото растение. В много райони на страната се отчита по-ранно настъпване на вегетацията при отделните сортове лози и вследствие на по-високите температури самите фенофази протичат по-кратко. По-ранното начало на вегетацията при лозата често я поставя при висок риск от поражения от късен пролетен мраз, особено в някои райони на Северна, Северозападна и Източна България или в различни котловинни зони.

Няма коментари. Бъдете първия с коментар по темата. Остави коментар: Име:

Има такива, които дори изкореняват лозя и търсят компенсации от държавата.

Не се разработват и прилагат алтернативни подходи за борба с болестите.

Създаване на насаждения и агротехнически мероприятия за отглеждането им. Разглеждат се  о ... Технологии в овощарството на ТС

Има живот извън града, хора с различни професии стават животновъди

Report this page